Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
Banner.png

ІвановАнатолій Олександрович

















Іванов Анатолій Олександрович
доктор технічних наук, професор

Основні етапи життя, наукові праці, наукові доповіді професора, присвячені електроприводу та автоматизації шахтних підйомних установок.


Анатолій Олександрович народився 27 вересня 1912 року в с.Широке Солонянського району Дніпропетровської області.
Закінчив Дніпропетровський гірничий інститут з відзнакою в 1937 р. Після закінчення навчався в аспірантурі.
З липня 1941 по грудень 1943 рр. знаходився в діючій армії, потім вирішенням Державного Комітету Оборони СРСР був демобілізований і направлений на роботу у вугільну промисловість.
У 1945 р. був призначений директором новоорганізованої Донецької філії Всесоюзного науково-дослідного вугільного інституту.
У 1946 році захистив кандидатську, у 1959 р. докторську дисертації.
З 1946 по 1956 рр. працював начальником відділу стаціонарного устаткування Донецького вугільного інституту.
У 1956 р. перейшов на роботу в Дніпропетровський гірничий інститут, де працював доцентом кафедри гірничої електротехніки, а потім протягом п'яти років - деканом гірничо-механічного факультету.
У 1961 році заснував кафедру автоматизації виробничих процесів.
З перших років створення кафедри почали проводитися наукові дослідження зі створення технічних засобів автоматики, принцип дії яких оснований на взаємодії джерел електромагнітних коливань з 5 об'єктами, що опромінюються. Очолив цей напрямок проф. А.О.Іванов. Під його керівництвом групами наукових співробітників розроблені і впроваджені у виробництво датчики контролю відкритої та скритої межі вугілля та породи, датчики положення механізмів, система електрозруйнування гірничих порід, безупинний і дискретний контроль рівнів речовин у технологічних ємностях; сигналізатори наявності об'єктів у зоні контролю, комплекс цифрових контрольно-вимірювальних засобів, що забезпечують проведення вибухових шпар, комплекс контролю якості збагачення вугілля і виробництва будівельних матеріалів, датчики розпізнавання вугілля для породовідбору, системи виявлення металевих і неметалевих коштовних матеріалів в електронепровідних середовищах, системи радіозв’язку в гірничих виробітках та радіоуправління буронарізними машинами на крутих пластах. За розробками отримано понад 30 авторських свідоцтв.

Кафедра КФІВС

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт