Історія міжнародної співпраці
Важливою складовою діяльності кафедри кіберфізичних та інформаційно-вимірювальних систем є міжнародна діяльність, яка відбувається у вигляді розвитку міжнародних зв’язків з науковцями різних країн, участі у міжнародних наукових конференціях та організації міжнародних науково-практичних конференцій, співпраці з міжнародними організаціями.
Професор Грулер читав лекції для студентів і співробітників НТУ «Дніпровська політехніка» про використання шинних технологій та Internet в автоматизації.
Кафедра має коопераційну угоду з Ройтлінгенським університетом з 1999 року. Професор Герхард Грулер від факультету техніки автоматизації і мехатроніки Ройтлінгенського університету і професор Віктор Ткачов від кафедри АКС Державного ВНЗ «НГУ» координували роботу по обміну студентами и молодими вченими, а також співробітництво в галузі спільних досліджень.
У межах співробітництва на кафедру КФІВС були передані сучасні технічні засоби автоматики та програмовані контролери CAN та Interbus з програмним забезпеченням.
Міжнародна мобільність викладачів
Кафедра формує високий рівень інформаційної відкритості та інтеграції в міжнародну систему науки та освіти на підставі розвитку наукових комунікацій. За час співпраці пройшли стажування в Ройтлінгенському університеті професор Ткачов В.В., 9 асистентів (Бак І.М., Хілов О.В., Поперечний Д.О., Носан Є.А., Бойко О.О., Носкін Д.В., Бубліков А.В., Фабричний Д.М., Лозовягін О.В.), 9 студентів (Чорний В.М., Білоус А.І., Кмітіна І.В., Гончарук С.О., Надточий С.В., Хачко Р.В., Прихленко Н.М., Солов'євський В., Колісниченко І., Швець В.) і 2 аспіранти (Макітренко Р.В., Дашевський С.О.).
Міжнародне співробітництво
Разом з Ройтлінгенським університетом техніки і економіки на кафедрі КФІВС проводяться роботи з розробки та реалізації нових концепцій навчання у віртуальних лабораторіях (з застосуванням Інтернету).
За результатами цих робіт з студентами готуються до видання статті, неодноразово ці студенти і аспіранти брали участь в наукових конференціях різного рівня.
Асистент Бойко О.О. при проходженні стажування в Ройтлінгенському університеті під керівництвом професора Герхарда Грулера брав участь у дослідженнях системи моделювання тривимірної поверхні, що дозволяє, створювати високоточні тривимірні моделі, робити їхню подальшу обробку в програмних комплексах тривимірного моделювання, візуалізації й анімації. Розроблений реальний апаратно-програмний комплекс моделювання тривимірної поверхні.
Спільно з професором Г.Грулером проведені наукові дослідження з використання CAN шини при створенні систем автоматизації для гірничого виробництва. Результати досліджень опубліковані в європейському журналі CAN Newsletter.
Викладачами кафедри АП (Ткачов В.В., Козарь М.В., Проценко С.М.) спільно з професором Г.Грулером і професором Еслінгенського університету Н.Нойбергером написаний і виданий в Україні навчальний посібник з дисципліни «Мікропроцесорна техніка». Переклад на німецьку мову здійснила студентка Державного ВНЗ «НГУ» спеціальності «технічний переклад» Надія Прихленко.
На кафедрі не припиняється активний пошук нових партнерів серед закордонних університетів для міжнародної мобільності студентів і викладачів. Наприклад, встановлені нові міжнародні зв’язки з Міжнародною асоціацією «Сталий розвиток» (м. Варна, Болгарія). Заключений договір про міжнародне співробітництво між НТУ «Дніпровська політехніка» та Міжнародною асоціацією «Сталий розвиток». Координатором даного співробітництва є доцент кафедри КФІВС Глухова Наталія Вікторівна, яка у рамках даної програми приймає участь в науково-дослідницьких проєктах, результатом яких є публікація спільних наукових робіт з закордонними колегами.
Договір з Міжнародною асоціацією «Сталий розвиток»
Участь студентів кафедри у міжнародних семінарах та стажуваннях:
-
студент групи 151м-21 Гончаров В. прийняв участь в семінарі зимової школи «Sustainability in the industrial sector», що проходив за підтримки DAAD спільно з НТУ ДП та Бранденбургським техн. ун-том за програмою Східного партнерства;
-
студентка Снитко Анастасія (гр. 151м-19) приймала участь у програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus+ (UNIVERSIDAD DE JAÉN, Іспанія) та виконувала дослідницький проект щодо оптимізації параметрів руху роботів для об’єднання їх в єдину роботизовану системуСнитко А. (гр. 151м-19) приймала участь у програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus+ (UNIVERSIDAD DE JAÉN, Іспанія) та виконувала дослідницький проект щодо оптимізації параметрів руху роботів для об’єднання їх в єдину роботизовану систему (http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/161510);
-
студент Торопцев Григорій (гр. 151м-19) приймав участь у програмі міжнародної академічної мобільності Erasmus+ (UNIVERSIDAD DE JAÉN, Іспанія) та виконував дослідницький проект віддаленого моніторингу та контролю параметрів промислових установок;